İnteraktif Öğrenci Takibi

EğitimCRM modeli, öğrenciye eğitim programının tanıtım aşamasından başlayarak; kayıt, belge takibi, öğrenci ile iletişim gibi tüm aşamalarda devam eden, programın tamamlanmasından sonra da, aynı öğrenciyi bir sonraki program için potansiyel aday olarak koruyan detaylı bir takip sistemidir. EğitimCRM’in bu işlevinin en önemli özelliği, sadece firma çalışanları için değil, aynı zamanda öğrencilerin de kullanımına açık bir ‘interaktif’ hizmet tabanı sunmasıdır.

Müşteri konumundaki öğrenci, online olarak, CRM sisteminin öğrenciye açık bölümünde, kayıt olduğu programla ilgili tüm işlemleri takip edebilir. Öncelikle öğrenci, kendisinden istenilen işlemleri zamanında tamamlaması konusunda, sistem tarafından sürekli bilgilendirilir, öğrenci gerekli belgeleri buradan temin eder ve bu sistem aracılığı ile, firmaya iletir. Bu şekilde firma çalışanları, öğrencileri gerekli zamanlarda, bu online sistem aracılığı ile doğrudan ve hızlı bir şekilde bilgilendirerek, öğrenci işlemlerinin takibinin kusursuz gerçekleşmesini sağlarlar.

Sistem üzerinden öğrenci-firma arasındaki tüm e-posta, telefon görüşmesi, SMS, bilgilendirme, etkinlik ve davet, güncelleme, evrak yükleme, ödeme bilgisi ve buna benzer bütün işlemler gerçekleştirilebilir. Sistem bu şekilde hem firma için zaman ve para konusunda tasarruf sağlamaya olanak verirken, hem de öğrencinin işlemler için her defasında firma ofisine gelmesine gerek bırakmayarak, müşteri konumundaki öğrencinin memnuniyetini had safhaya çıkarmaktadır.

Özetle belirtmek gerekirse, Interaktif Öğrenci Takibi sayesinde firma ve öğrenci arasında gerçekleşen tüm işlemler, online olarak, en hızlı, en etkili ve en doğru şekilde yürütülebilmektedir.

Eğitim CRM Nedir?
Profesyonellik İşlevi
Interaktif Öğrenci Takibi
Belge Takibatı
İstatistik Fonksiyonu